10 czerwca 2021 Autor info Wyłączone

Odżywki na poprawę pamięci z potencjałem

Wraz z wiekiem wszyscy chcemy uniknąć utraty pamięci. Czy suplementy diety, takie jak ginkgo biloba i żeń-szeń mogą pomóc?

Utrata pamięci troska wielu z nas, kiedy zaczynamy się starzeć. Wolno się zastanawiać, czy staniesz się jednym z 10 milionów pokolenia wyżu demograficznego, u jakiego rozwinie się choroba Alzheimera. A może najzwyczajniej w świecie poszukujesz sposobów na wzmocnienie swojej pamięci za pomocą suplementów wspomagających pamięć? Bez baczenia na to, jaka jest odpowiedź bez żadnego ale czytaj dalej!

Odżywki na poprawę pamięci z potencjałem

Jakkolwiek na rynku osiągalnych jest wiele “boosterów mózgu” – większość z nich nie ma za sobą badań, które zdołałyby zatwierdzić ich efektywność co do poprawy pamięci. Ginkgo biloba to taki, jaki okazuje się o wiele bardziej obiecujący, aniżeli dużo innych oraz jest powszechnie wykorzystywany w Europie w przypadku otępienia powstającego ze zmniejszonego przepływu krwi. Ginkgo biloba ma tendencję do ulepszenia przepływu krwi w drobnych naczyniach, co przekłada się na lepszą pamięć.

Podobnie miłorząb jest pomocny w przypadku otępienia. Na dodatek, niektóre badania demonstrują korzyści z przyjmowania odżywek powiązanych z tym składnikiem w aspekcie nastroju, czujności i zdolności umysłowych u zdrowych ludzi. Oczywiście, konieczne są dalsze badania, żeby posiadać pewność co do tych wyników – niemniej jednak nie szkodzi posmakować osobiście.

Oto kilka innych suplementów na poprawę pamięci, które mogą posiadać też pewny potencjał:

Kwas tłuszczowy omega-3 – preparaty z oleju z ryb Omega-3 wzbudzają znaczące zamiłowanie. Zestawienia twierdzą, że wyższe spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 jest silnie połączone z niższym ryzykiem choroby Alzheimera.

Witamina E – chociaż witamina E nie ujmuje ryzyka rozkwitu choroby Alzheimera, może spowolnić jej progresję.

Żeń-szeń azjatycki – zioło, jakie jest nieraz używane z ginkgo biloba, ma prawo wspomóc w radzeniu sobie ze zmęczeniu oraz podwyższeniu jakości życia. Również niemniej jednak odnotowano przy jego przyjmowaniu korzyści płynące w stosunku do pamięci.

Jest wobec tego w czym wybierać!